Bazénové lemovky z umělého pískovce

Bazénové  lemovky www.belis.cz Bazénové lemy slouží pro olemování bazénu a tím ohraničení horního okraje bazénu. Lemovky z umělého pískovce se vyrábějí lisováním ze směsi bílého cementu, křemičitého písku a přísad.
Umělý pískovec se vyznačuje dostatečnou pevností a je cenově dostupnější než obdobné výrobky z pravého kamene. Standardní barva je bělavá, ale je možno vyrobit i jiný odstín nebo marevný melír ( žlutobílá, černobílá, modrobílá, červenobílá). Použitý materiál je neklouzavý a příjemný na dotek. Bazénové lemovky  jsou vhodné pro všechny konstrukční druhy bazénů – plastové, laminátové i betonové. Sortiment druhů se postupně rozšiřuje, takže je možno pokrýt většinu standardně vyráběných bazénových  tvarů – obdélník, kruh, ovál, ledvinku nebo schodiště.

Ze stejného materiálu je možné dadat truhlíky, květináče, parapety, plošnou dlažbu, balustrády a jiné dekorativní výrobky.

Bazénové typy B, které jsou v současné době nejoblíbenější a   vzhledem k možnosti uložení do roviny s okolní dlažbou umožňují bezproblémovou  montáž zastřešení bazénu.

Bazénové lemovky se usazují na betonový věnec nebo na hotovou dlažbu v úrovni horní hrany bazénu. Přesah lemovek směrem do bazénu, tzv. vlnolam, omezuje zbytečný únik vody a zabraňuje vrácení vystříkané vody zpět do bazénu. Snížená vnitřní hrana  zakrývá spáru mezi bazénovou lemovkou a bazénovou stěnou, zaoblení zadní hrany snižuje nebezpečí zakopnutí. Na lepení se používá kvalitní flefibilní cementové lepidlo, ideálně na bázi bílého cementu. Spáry je možné zaspárovat silikonem, spárovací směsí na širší spáry a nebo se spáry nechají přiznané. Po montáži je nutné celý lem napustit hydrofobizačním ochranným nátěrem.

V případě svépomocné montáže jsme schopni dodat lepidlo i ochranný nátěr.

Standardní sortiment bazénových lemovek
Profil (typ) A1, A2 a A3 Profil (typ) B1 Profil (typ) B2
Bazénová lemovací dlažba Bazénová lemovací dlažba Bazénová lemovací dlažba
Standardní rádiusy pro typA1
R=20,30,50,60,90,120,150,160,
     180, 200,250,340 cm
Obrácený rádius pro typ A1    R -30,60,250,350 
Standardní rádiusy pro typ A2 - R=60,150,200 cm.
Obrácený rádius pro A1 R 50 cm
Délka A1-35 cm /A2-45 cm /A3-37 cm
Standardní rádiusy pro typ B1 -R=180 cm , Pravoúhlé rohové R50,60 cm - 80x80 cm
Délka 48 cm
Standardní rádiusy pro typ B2
R=150, 180 cm
Délka 48 cm
Profil (typ) B4 Profil (typ) B5 Profil (typ) B6
Bazénová lemovací dlažba Bazénová lemovací dlažba Bazénová lemovací dlažba
Standardní rádiusy pro typ B4
R=150, 180 cm
Délka 48 cm
Standardní rádiusy pro typ B5
R=50,150, 160 cm.
Obrácený rádius R60 cm
Délka 70 cm
Pro typ B6 je k dispozici pouze rovná lemovka.
Délka lemovky 49 cm

Kromě standartně vyráběných lemovek jsme schopni vyrobit téměř libovolný tvar nebo profil podle požadavku zákazníka. U výroby dlaždic, které nejsou ve standardním sortimentu, se k ceně připočítává cena formy, která se pohybuje podle druhu od 3000 - 7000 Kč.

Bazénové lemovky dodáváme buď samostatně nebo včetně dopravy a instalace. Na přání zákazníka jsme schopni zrealizovat kompletní přípravu podkladu pod lemovky nebo pod okolní dlažbu.

Dodací lhůta bazénových lemovek je závislá na požadovaném typu, tvaru a aktuálním stavu skladu, v sezóně se pohybuje v rozmezí 3 – 8 týdnů a u výroby atypických dílů až 3 měsíce.


Pro ocenění potřebujeme znát rozměr bazénu, šířku bazénového lemu, požadovaný model lemovky a požadovanou barvu. V případě požadavku na dopravu nebo montáž uveďte prosím  místo realizace.  Poptávku můžete poslat prostřednictvím formuláře nebo přes E-mail                    

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout