Bazénové lemovky z betonu a umělého pískovce

Bazénové  lemovkyBetonové bazénové lemy slouží pro olemování bazénu a tím ohraničení horního okraje bazénu.
Bazénové lemovky se usazují na betonový věnec nebo na hotovou dlažbu v úrovni horní hrany bazénu. Přesah lemovek směrem do bazénu, tzv. vlnolam, omezuje zbytečný únik vody a zabraňuje vrácení vystříkané vody zpět do bazénu. Osazení zakrývá spáru mezi bazénovou lemovkou a bazénovou stěnou, zaoblení zadní hrany snižuje nebezpečí zakopnutí.

  • Bazénový lem L-typ, který je v současné době nejoblíbenější, zakrývá spáru mezi lemovkou a hranou bazénu a  vzhledem k možnosti uložení do roviny s okolní dlažbou umožňuje bezproblémovou montáž zastřešení bazénu.
  • Bazénový lem Vlna má zaoblený profil tzv. "vlnolam". Lemy se osazují na dlažbu a tvoří zvýšený lem bazénu.
  • Bazénový lem typ Deska lze použít nejen pro obložení bazénu. Lemy můžeme dále použít na ukončení okrasných zídek nebo jako parapetní desky apod.
  • Bazénový lem U je vhodný především k zakrytí vyvýšených bazénů nebo opěrných zídek.
  • Bazénové obklady slouží nejčastěji jak dlažba k bazénu při výstavbě či opravě bazénu a okolí.
Základní modely bazénových lemovek
Bazénové lemovky www.belis.cz Bazénové lemovky www.belis.cz Bazénové lemovky www.belis.cz
       Typ L      Typ VLNA      TYP DESKA       TYP U

Bazénové lemovky- jsou vyráběny z betonové směsi ve dvou základních provedeních

  • Betonová dlažba s vymývaným povrchem - betonová dlažba odlévaná do forem a následně vymytý povrch tlakovou vodou. Získá se tak plastický povrch se vzorem použitého kameniva - přírodní malé oblázky  nebo různobarevná štěrková drť.
  • Umělý pískovec - betonová dlažba lisovaná do forem. Výsledkem je hladký povrch s neuzavřenou strukturkou, připomínající pískovec.Barva přírodní nebo probarvovaná organickými pigmenty

Bazénové lemovky dodáváme buď samostatně nebo včetně dopravy a instalace. Na přání zákazníka jsme schopni zrealizovat kompletní přípravu podkladu pod lemovky nebo pod okolní dlažbu.

Dodací lhůta bazénových lemovek je závislá na požadovaném typu, tvaru a aktuálním stavu skladu, v sezóně se pohybuje v rozmezí 3 – 8 týdnů a u výroby atypických dílů až 2 měsíce.                        

Bazénové lemovky z umělého pískovce

Bazénové lemy www.belis.czBazénové lemy z umělého pískovce mají hladký, mírně porézní povrch, připomínající pískovec.  V nabídce máme několik typů  s možností výběru barvy. Podle technických možností je možná výroba atypického rozměru.

Bazénové lemovky z vymývaného betonu

Bazénové lemovky www.belis.czBazénové lemovky z vymývaného betonu se vyznačují velkou povrchovou odolností, kterou zajišťuje použité kamenivo, viditelné na jejich povrchu. Na výběr je několik typů, které je možné vyrobit z různě barevného kameniva

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout