Bazénové lemovky z vymývaného betonu

Bazénové lemy slouží pro olemování bazénu a tím ohraničení horního okraje bazénu. Oproti běžné betonové dlažbě  zaujme vymývaný beton přírodnívzhledem s plastickou strukturou použitého kameniva.  Dlažba se vyrábí ve formách z litého betonu se záměsí různého kameniva, které je po vytvrzení a vymytí tlakovou myčkou na povrchu dlažby vidět. Dekorativní vymývaný beton je možné použít nejen jako bazénovou dlažbu, ale ve stejném provedení je možné dodat i další výrobky - plotové tvárnice, květináče, lavičky, chodníkovou dlažbu apod.
Vymývaný beton vyniká mimořádnou životnostíprotiskluznostíminimálními požadavky na údržbu.  Každý výrobek  z vymývaného betonu  je originál. Finální vzhled plochy totiž záleží na použitém kamenivu, především jeho velikosti, tvaru a zbarvení. Dlažba se velmi dobře udržuje běžným zametáním, mytím nebo tlakovou vodou.

Zadní hranny lemovek L, DESKA a VLNA mohou být kolmé, pro napojení další dlažby a nebo vymyté a sražené pro nalepení na stávající dlažbu.

Bazénové lemovky www.belis.cz

Základní typy vymývané dlažby

Bazénové lemovky www.belis.cz Bazénové lemovky www.belis.cz Bazénové lemovky www.belis.cz Bazénové lemovky www.belis.cz Bazénové lemovky www.belis.cz
TYP
  L
 TYP
DESKA
TYP
VLNA
TYP
  U
  TYP
VÝSEČ
  • Bazénový lem L umožňuje vzhledem k možnosti uložení do roviny s okolní dlažbou  bezproblémovou montáž zastřešení bazénu.
  • Bazénový lem typ Deska lze použít nejen pro obložení bazénu. Lemy můžeme dále použít na ukončení okrasných zídek nebo jako parapetní desky apod.
  • Bazénový lem Vlna má zaoblený profil tzv. "vlnolam". Lemovky se osazují na dlažbu a tvoří tak zvýšený lem bazénu.
  • Bazénový lem U je vhodný především k zakrytí vyvýšených bazénů nebo opěrných zídek.
  • Bazénová výseč-segment  je vhodná k olemování bazénůkteré již mají svůj plastový nebo laminátový okraj nebo k nadzemním obezděným bazénům.  Vytvoří tak okolo bazénu chodníček
  • Bazénové obklady slouží nejčastěji jak dlažba k bazénu při výstavbě či opravě bazénu a okolí.
  • Oplachovací vanička se osazuje pod zahradní sprchu nebo před schoviště do bazénu

Možné povrchy vymývaných lemovek. Typy Oblázek jsou s povrchem drobného říčního kameniva, ostatní povrchy jsou vyrobeny z drceného kameniva různých barev.

Kromě standartně vyráběných šířek  jsme schopni u typu L dodat i užší provedení, vhodné především pro rekonstrukce okolí starých bazénů, kde je potřeba se vejít např. do prostoru mezi krajem bazénu a kolejí zastřešení.

Bazénové lemovky dodáváme buď samostatně nebo včetně dopravy a instalace. Na přání zákazníka jsme schopni zrealizovat kompletní přípravu podkladu pod lemovky nebo pod okolní dlažbu.

Dodací lhůta bazénových lemovek je závislá na požadovaném typu, tvaru a aktuálním stavu skladu, v sezóně se pohybuje v rozmezí 4 – 9 týdnů.


Pro ocenění potřebujeme znát rozměr bazénu, šířku bazénového lemu, požadovaný model lemovky a požadovanou barvu. V případě požadavku na dopravu nebo montáž místo realizace.  Poptávku můžete poslat prostřednictvím formuláře nebo přes E-mail  

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout