Brány, branky, závory, mříže

Brány a branky vyrábíme na zakázku podle požadovaných rozměrů. Níže uvedený text slouží k vysvětlení základních typů. Pro kalkulaci brány prosím použijte kontaktní formulář ka konci stránky nebo . Uveďte prosím výšku brány, šířku mezi sloupky, typ brány, požadovanou povrchovou úpravu a požadovanou výplň,místo realizace.

Samonosné posuvné brány

Samonosná bránaNesená neboli samonosná vjezdová brána je jednokřídlá brána, pohybující se po pojezdových rolnách, kotvených do betonového základu.  Brána je vedena válečky na pevně ukotveném ocelovém sloupku, který slouží zároveň jako /editor/filestore/Image/vrata/brany/road.jpgdržák motoru automatického ovládání, kterým je brána většinou poháněna. Konstrukce brány je vyrobena ocelových  jeklových profilů 50x30 mm. Rám brány je možné dodat bez výplně s dřevěnou výplní nebo s  výplní  z  ocelových profilů - jekly, čtyřhran, kroucená pásovina apod.
Posuvné brány je možné doplnit sadou nadzemních nebo podzemních pohonůNabídku pohonů najdete v samostatné kapitole POHONY

Výhody a nevýhody samonosných bran

 • jednodušší a levnější stavební příprava - není nutný betonový základ pod celou délkou brány
 • téměř bezúdržbový systém
 • minimální nároky na prostor za bránou 
 • nevýhodou je větší prostorový nárok ve směru odsunu brány - cca o 1/3 větší než je  průjezdná šířka mezi sloupky


Pojezdové vjezdové brány s kolejničkou

Posuvná bránaKolejničková  vjezdová brána je jednokřídlá brána, pohybující se po kolejnici, ukotvené do průběžného základového pasu,  vybetonovaného  podél oplocení.  Pohyb zajišťují dvě kolečka,  osazené na spodním prfilu konstrukce.   Brána je vedena válečky na pevně ukotveném ocelovém sloupku, který slouží zároveň jako držák motoru automatického ovládání, kterým je brána většinou Kolejničková posuvná bránapoháněna. Konstrukce brány je vyrobena ocelových  jeklových profilů 50x30 mm. Rám brány je možné dodat bez výplně s dřevěnou výplní nebo s  výplní  z  ocelových profilů - jekly, čtyřhran, kroucená pásovina apod.
Posuvné brány je možné doplnit sadou nadzemních nebo podzemních pohonůNabídku pohonů najdete v samostatné kapitole POHONY

Výhody a nevýhody kolejničkových bran

 • prostor pro odsunutí brány stačí pouze o 10 cm delší než je průjezdní šířka
 • levnější než sanonosné prány - cca 10 - 20%  v závislosti na šířce
 • nutný zásah do dlažby nebo asfaltu ve vjezdu
 • v zimě je nutné odklízení sněhu, jinak jsou problémy s otevřením
 • auto přejíždí přes kolejnici, kolejnice může vadit odtoku vody a úklidu


Křídlové vjezdové brány

Dvoukřídlá bránaKřídlovou bránu tvoří jedno nebo dvě křídla,  ukotvená k betonovým nebo ocelovým sloupkům pomocí regulovatelných pantů.  Křídla se většinou otvírají směrem dovnitř a je možné nainstalovat sadu pro automatické ovládání.   Konstrukce brány jePohon dvoukřídlé brány vyrobena z jeklových  profilů 50x30 mm.  Rám brány je možné dodat bez výplně s dřevěnou výplní nebo s  výplní  z  ocelových profilů - jekly, čtyřhran, kroucená pásovina apod.
Dvoukřídllé brány je možné doplnit sadou nadzemních nebo podzemních pohonůNabídku pohonů najdete v samostatné kapitole POHONY

Výhody a nevýhody křídlových bran

 • nižší cena konstrukce ve srovnání s posuvnými branami
 • nevyžadují žádnou zvláštní stavební přípravu
 • vyžadují manipulační prostor za branou a tím omezují prostor na parkování
 • dlažba za branou nemůže mít větší spád
 • v zimě je nutné odklízet sníh
 • uprostřed křídel je nutné osadit doraz
 • šířka brány  je limitována únosností sloupků, brány se zpravidla vyrábějí s šířkou do 4 m


Vstupní branky

Vstupní brankaVstupní branky neboli vrátka jsou alternativou dvoukřídlých bran. Branku tvoří jedno křídlo s šířkou 90 - 120 cm,  ukotvené k betonovým nebo ocelovým sloupkům pomocíVstupní branka regulovatelných pantů. Křídlo se většinou otvírá směrem dovnitř, součástí branky je dloupkový doraz, v případě požadavku je možné  nainstalovat elektrický zámek. Konstrukce branky je vyrobena z jeklových profilů 50x30 mm. Rám brány je možné dodat bez výplně, s dřevěnou výplní nebo s výplní z ocelových profilů - jekly, čtyřhran, kroucená pásovina apod.

Povrchová úprava konstrukcí


Ideální povrchovou úpravou je žárové zinkování s nátěrem krycí barvou.  Konstrukce je pochopitelně možné dodat bez nátěru, s nátěrem základní barvou, s nátěrem vrchní  krycí barvou nebo je nechat v zinkovém provedení. Na povrchové úpravě závisí budoucí údržba  a četnost nátěru bran a branek.

Schématická zobrazení  s montážními a objednacími údaji

Schéma branky 

Pro objednávku branky  je podstatná výška brány H, šířka montážního otvoru So, umístění pantů - vpravo nebo vlevo při otevírání směrem dovnitř, typ sloupků, na které bude branka připevněna (ocelové nebvo zděné)  a případný požadavek na elektrozámek nebo dodávku kování sklikou nebo klikou a kouli.

Pro objednávku je podstatná výška brány H a šířka montážního otvoru So a požadavek na zamykání - visací zámek, pohon bebo klika

Dvoukřídlá brána

Pro objednávku je podstatná výška brány H a švětlá šířka vjezdu Sw
Nesená brána

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Aktuality a akční nabídky

19. 02. 2018

Ocelové garážové přístřešky

Ocelové garážové přístřešky s trapézovým zastřešením
10. 02. 2018

Samonosné jímky

Samonosné plastové jímky 3 - 16 m3  s minimálními požadavky na betonáž

Archiv