Pohony pro křídlové brány

Nadzemní pohons dálkovým ovládáním se používají na otvírání  dvoukřídlých a jednokřídlých bran a branek.

Nadzemní pohony se instalují na plotový sloupek a otočné rameno je spojuje s křídlem brány, které má být ovládáno.  Pro brány s masivními sloupky se požívají pohony se zalamovacím ramenem.
Podzemní pohony jsou instalovány ve speciálních instalačních krabicích a montují se pod křídlo brány, která má být ovládána. S bránou jsou spojeny čepem a ovládací pákou. Podzemní pohony jsou vhodné především pro kované brány, kde by nadzemní pohony esteticky narušovaly vzhled brány nebo pro sestavy, kde není dostatek prostoru mezi křídlem brány a sloupkem (ev.stěnou) pro umístění nadzemního pohonu.
Oba typy pohonů jsou vybaveny zařízením pro mechanické odblokování v případě výpadku proudu.
V závislosti na výběru řídící jednotky je možné zajistit některé speciální požadavky jako např. připojení elektrozámku, otevření pouze jednoho křídla v případě, že má jedno křídlo sloužit jako branka pro pěší, připojení druhého páru fotobuněk, připojení časově ovládaného osvětlení vjezdového prostoru apod.
Součástí souprav na ovládání bran je řídící jednotka s přijímačem, která je uložena v instalační krabici. Součástí pohonů jsou ( nebo mohou být) bezpečnostní fotobuňky, dálkové ovládání, maják a klíčový spínač. Bránu je možné vybavit elektrozámkem, který zajistí její automatické uzamčení.
Je li již v domě nainstalováno jiné ovládání, např. garážová vrata, je možné sjednotit dálkové ovladače tak, aby nebylo nutné používat další ovladač.

Tato kategorie pohonů je určena především pro použití v soukromém sektoru, tj. u rodiných domů, kde se nepředpokládá pravidelná vysoká četnost následného otevírání a motor tak má možnost si "odpočinout". Pochopitelně je možné i použití ve firemní sféře, ale pouze tam, kde se nepředpokládá hustý provoz. Pro orientaci je po jednom pracovním cyklu nutno zajistit cca 5 minutovou pauzu. Motor pochopitelně vydrží i několik následných otevření za sebou, ale není vhodný na "veřejné parkoviště".
Většina privátních pohonů je dodávána v cenově výhodných sestavách.

Podzemní pohony

Instalační sady zapuštěného podzemního pohonu a částečně zapuštěného podzemního pohonu

Nadzemní pohony

Instalační sady  nadzemních pohonů pro osazení na  ocelové a betonové sloupky

Tisknout


RSSRSS

Aktuality a akční nabídky

19. 02. 2018

Ocelové garážové přístřešky

Ocelové garážové přístřešky s trapézovým zastřešením
10. 02. 2018

Samonosné jímky

Samonosné plastové jímky 3 - 16 m3  s minimálními požadavky na betonáž

Archiv