Rekonstrukce bazénů

Rekonstrukce bazénů Rekonstrukce bazénů Rekonstrukce bazénů
Bazén před rekonstrukcí       Stejný bazén po rekonstrukci       Stejný bazén po rekonstrukci

Jako každý výrobek, i bazén  má svoji životnostBetonové bazény s keramickými obklady, postavené před 20 lety již zpravidla nesplňují dnešní požadavky na vzhled bazénu a stejně tak i starší plastové bazény vykazují ztrátu původní barvy nebo netěsnosti. V tomto případě je nutné uvážit, jak takovýto nevyhovující nebo poškozený bazén opravit. V podstatě jsou dvě cesty - destruktivní metoda, při které se původní bazén rozbourá, vykope a na jeho místě se postaví bazén nový nebo cesta rekonstrukce stávajícího bazénu. Pakliže bazén vyhovuje svými rozměry, povařujeme destruktivní metodu za zbytečnou. V současné době jsou k dispozici speciální fólie z vyztuženého PVC a jejich 1,5 mm síla zajistí měkkou, dostatečně pevnou a současně dostatečně pružnou bazénovou "vanu". Jako separační vrstva mezi starou stěnou a novou fólií se v případě potřeby používá geotextilie (vlís). Na výběr je několik kvalitativních fólií a několik barev - jednobarevné nebo vzorované. Rekonstrukce bazénu je poměrně rychlá -  rekonstrukce bazénu   bez integrovaného schodiště pomocí fólie trvá 1-2 dny, se schodištěm o 1 den déle. Rekonstrulce bazénu vytrháním a vložením nového trvá zpravidla 5-10 dnů v závislosti na požadavku okolních úprav.
Cena rekonstrukce je závislá na hloubce bazénu, na složitosti tvaru a na typu použité fólie.
Horní hrana zrekonstruovaného bazénu se zpravidla zakryje bazénovou lemovkou nebo dřevěnou terasou, čímž celý bazén dostane novou tvář.

Máte li bazén bez filtrace a nebo je stávající technologie zastaralá nebo nefunkční, zajistíme výměnu nebo doplnění bazénové technologie - čerpadla, ohřev, osvětlení, protiproud, topení, automatické dávkovače apod.

Rekonstrukce zkřiveného plastového bazénu
Odstranění stávajícího skeletu Odsekání žeber, vybourání starého betonu Zabetonování nové desky
Osazení nového skeletu Zabetonování a obložení Hotový bazén se zastřešením

Příklady dalších možných rekonstrukcí
Vytrháni laminátového bazénu Úprava výkopu pro vložení nového výkopu Dokončený bazén se zastřešením
Zkroucený plastový bazén Nový bazén do stejného výkopu Ocelový bazén se starou fólií

Budete li posílat dotaz na rekonstrukci, uveďte prosím rozměry bazénu, materiál bazénu, typ schodů a počet průchodů skrz stěny (skimer, trysky, světla, protiproud apod.) Nezapomeňte prosím na místo případné realizace. Máte li možnost poslat fotografie stávajícího stavu, pošlete je prosím na

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout