Využití dešťové vody

Využití dešťové vody na zahradě Využití dešťové vody v domě Vsakování dešťové vody
     Využití dešťové vody na zahradě       Využití dešťové vody v domě            Vsakování dešťové vody

 Vítejte na stránkách věnovaných problematice využívání dešťové vody. Vzhledem k poměrně specifickému problému a poměrně značným technickým možnostem jsme se snažili popsat obecně možnosti využití dešťové vody a potřebné technické prostředky. Většinu obrázků je možné zvětšít a většinu technických údajů naleznete v podstránkách, na které lze z jednotlivých sekcí této stránky přejít . Budete li potřebovat konkrétní infomace, pošlete nám E-mail   nebo zatelefonujte na 608 060664 . Rádi Vám poradíme.

V každé domácnosti se ročně spotřebuje několik desítek tisíc litrů draze zaplacené vody pro účely, kde je možné nebo i vhodné použít dešťovou vodu . Jedná se především o zalévání zahrad, splachování WC, mytí aut, běžný úklid nebo praní prádla.

Všechny výše uvedené činnosti jsou poměrně náročné na spotřebu vody a ve všech případech je možno použít dešťovou vodu, která je k dispozici v podstatě ZADARMO. Květinám v zahradě určitě dešťová voda prospívá více než voda chlorovaná. Dešťová voda je "měkká" a tudíž daleko lépe rozpouští prací prášky a snižuje tak tvorbu vodního kamene.
Při rozhodování o využití dešťové vody je třeba si položit otázku, pro jaké účely chceme dešťovou vodu použít a v závislosti na odpovědi vybrat vhodné technické řešení, které podstatně ovlivní náročnost finanční investice.

Dešťovou vodu lze využít v podstatě dvěma způsoby
1. Využití pro zalévání, mytí auta a další spotřebu užitkové vody mimo budovu.
2. Využití pro praní prádla, splachování toalet, běžný úklid a pochopitelně pro všechny činnosti dle předcházejícího bodu.
3. Není li zájem o využití dešťové vody, je nutno zajistit její vsakování

Využití dešťové vody v zahradě

Nejjednodužší využití dešťové vody  pro zalévání, mytí auta a další spotřebu užitkové vody mimo budovu.

Využití dešťové vody v domě

Při využívání dešťové vody v domě se dešťová voda používá na praní prádla, splachování WC, běžný úklid, mytí auta, zalévání zahrady

Vsakování dešťové vody

Vsakovací tunelyNení li zájem dešťovou vody využívat ani na zalévání nebo jsou li akumulační nádrže plné, je nutné zvolit vhodný způsob vsakování.

Tisknout