Zavlažovací systémy

Nemáte li zájem číst teorii o závlahových komponentech a chcete zpracovat cenovou nabídku na konkrétní závlahu, použijte prosím kontaktní formulář na konci stránky nebo pošlete  svoji .  Spojíme se s Vámi a vyjasníme si Vaše požadavky.  Jinak pochopitelně pokračujte ve čtení.


Automatické závlahové systémy

Doba, kdy větší plocha zahrad u  rodinných domů a chat sloužila k zemědělské činnosti - pěstování mrkve, brambor, salátů, ředkviček  a dalších plodin je již pryč. Většina majiteů zahrad si dnes uvědomuje, že zahrada  by měla být prostor,  určený k trávení volného času s rodinou nebo přáteli a  zeleninové záhony tak buď docela zmizely nebo se ve zmenšené podobě přesunuly "kamsi dozadu".   Automatické závlahové systémyVzhledem  k obecnému nedostatku volného času  je přáním většiny majitelůaby údržba tohoto prostoru zabírala co nejméně časuale zahrada byla stále ve skvělém stavu.
Závlahové systémy jsou vhodné
jak pro zahradu u rodinného domu, tak pro veřejný park, fotbalové, golfové či tenisové  hřiště nebo jiný zahradní objekt.

Udržet zahradu a trávník po celý rok v perfektním stavu není  bez fungující závlahyAutomatické závlahové systémy téměř možné.
Instalací automatického zavlažovacího systému tak získáte záruku svěží zahrady po celý rok a zároveň ušetříte spoustu času  stráveného dříve s hadicí v ruce a můžete bez obav vyrazit na letní dovolenou. Automatický zavlažovací systém za Vás převezme celoročně celou starost se zaléváním.

Využijte našich služeb

Automatické závlahové systémynabízíme realizaci závlahových systémů s automatickým řízením na klíč nebo Vám prodáme samostatné komponenty, potřebné pro svépomocnou instalaci  závlahového systému.

Základní stavební připravenosttj. všechny prostupy pro potrubní a kabelové vedení z objektu do prostoru určeného k závlaze, případně prostupy pod zpevněnými plochami (cestami),  je vhodné připravit již při stavbě domu a cest.

Aby automatický závlahový systém správně fungoval, je nutné znát u nověAutomatické závlahové systémy zakládaných zahrad podobu budoucí  výsadby, což vyžaduje spolupráci s realizátorem zahrady. Při  realizaci  zavlažovacího systému do již existující založené zahrady,  respektuje rozmístění zavlažovacích elementů  stav stávajících výsadeb.
Pokud je závlahový systém připojen na vodovodní řad, je nejvhodnějším místem připojení jvodoměrná šachta. Pokud se závlaha připojuje na domácí vodárnu umístěnou v objektu, je nejvhodnější místo připojení co nejblíže k začátku výtlačného vedení.

Potrubní vedení zavlažovacího systému je uloženo 20 - 30 cm pod zemí, ukládá se Automatické závlahové systémydo úzkých drážek a je spojováno plastovými šroubovanými spojkami. Pokud se provádí instalace zavlažovacího systému do udržovaného trávníku, nejprve je sloupnut travní drn, který je po skončení prací vrácen na své místo.

Postřikovače jsou umístěny tak, aby jejich horní hrana  lícovala s terénem. Díky pružnému připojení je možné polohu postřikovačů dodatečně upravit. To je velmi důležité na sportovních plochách, kde si terén nejprve sedá, ale po čase naopak roste z důvodu častého pískování sportovních ploch.


Nejrozšířenější typy zavlažováníAutomatické závlahové systémy

Povrchové zavlažování pomocí hadicových postřikovačů
* Podpovrchové zavlažování pomocí systému výsuvných zavlažovačů
* Lokalizované zavlažování - Kapkové zavlažování
                                                     - Bodové zavlažování
                                                     - Zavlažování mikropostřikem

Povrchové zavlažování pomocí hadicových postřikovačů

je nejjednodužší varianta zavlažování, vhodná pro pozemky, kde nevadí Automatické závlahové systémypovrchové vedení vody v hadicích. K postřikům jsou používány ruční postřikovače/sprchy, rotační, překlopné nebo rozstřikovací zavlažovače, které jsou zpravidla položeny na trávník
Vodu
je možné pouštět ručně nebo je možné použít jednoduché programovatelné hodiny, napojené přímo na vodovodní kohoutek. Uvedené postřikovače mají pevně danou kruhovou nebo obdélníkovou výseč postřiku
Zvláštní
kategorií je rotační  postřikovatčPostřikovač AquaContourAquaContour, který je dodáván v podzemním nebo nadzemním provedení,  je  programovatelný a je možné v rozmezí jedné otáčky postřikovací hlavice uložit až 50 obrysových bodůrůzně dlouhým dostřikem, což umožní zavlažovat Postřikovač AquaContournepravidelné tvary pozemků o ploše až 380 m2. Výkonný solární panel s lithiovým akumulátorem zaručuje  trvalé a spolehlivé zásobování energií. Postřikovač je díky automatickému odvodňovacímu ventilu odolný vůči mrazu.

Podpovrchové zavlažování - pomocí systému výsuvných zavlažovačů

Největší podíl ploch pod automatickou závlahou patří trávníkům. Nejpřirozenější Rotační postřikovačea nejčastější závlahou travnatých ploch je závlaha postřikem. K takové závlaze jsou používány výsuvné postřikovače. Na menších plochách postřikovače rozprašovací, na větších plochách postřikovače rotační.
Pro správné zavlažování ploch  je důležitá rovnoměrnost závlahy, kterou zajistí pouze dokonalé překrývání dostřiků jednotlivých postřikovačů. Menší počet postřikovačů sice zmenší investiční náklady, zavlažování ale bude nerovnoměrné a výsledkem budou zažloutlá místa v kontrastu s přemokřenými místy.Zavlažovací systémy

Závlaha je realizována několika výsuvnými postřikovači, které jsou osazeny pod úrovní terénu a vysouvají se tlakem vody. Výsuvné  postřikovače (zadešťovače) jsou navzájem propojeny podzemním vedením, takže na povrchu není vidět žádnou hadici. Z důvodu potřeby vyššího tlaku, je zavlažovací systém zpravidla rozdělen na několik větví, které se spínají postupně. Ovládání je řízeno programovatelnou řídící jednotkou , napojenou na srážkový senzor.

Lokalizované zavlažování

Zatímco předcházející závlahové systémy zavlažují vše ve svém dosahu, lokalizovaná závlaha znamená cílenou dodávku vody k vybraným rostlinám. Zavlažovat je tímto způsobem možné truhlíky, samostatně rostoucí květiny, stromky, keře ale je též možné zavlažovat souvislé plochy.


Na kapkovou závlahu se používají  speciální nadzemní kapací hadice, ovládané Kapková závlahařídící jednotkou a v závislosti na tlaku vody je někdy nutné nainstalovat tlakový regulátor. Hadice mohou mít délku i několik set metrů a jsou vedeny přímo kolem výsadby, kterou je potřeba zavlažovat - např. živé ploty, květinové záhony, záhony s  bramborami a  jiné liniové výsadby. Hadice je možné překrýt mulčovací kůrou  nebo kačírkem a jsou v podstatě neviditelné. Výhodou je možnost odstranění hadice po sezóně nebo snadná změna tvaru závlahy.


Na bodové zavlažování jsou používány  speciální kapače, spojené nadzemním Kapková závlahanebo podzemním vedením. Zavlažování je opět možné ovládat řídící jednotkou a v závislosti na tlaku vody je někdy nutné nainstalovat tlakový regulátor. Na jedné zavlažovací větvi může být díky nízké spotřebě vody  napojeno velké množství kapačů. Bodové zavlažování je možné použít např. pro zavlažování truhlíků, solitérních květináčů nebo pro výsadbu ve svahových tvarovkách (svahovkávh) v opěrných stěnách.


Zavlažování mikropostřikem je používáno pro zavlažování skalek, zeleninových zKapková závlahaáhonů apod. V závislosti na typu trysek  jsou použitelné  pro spodní závlahu pod listy nebo pro jemnou listovou závlahu. Postřikovače je možné napojit na podzemní nebo povrchové vedení a při použití nadzemního vedení  je  poměrně snadná posezónní demontáž nebo jakákoli změna zavlažované plochy .  Zavlažování je opět možné ovládat řídící jednotkou a v závislosti na tlaku vody je někdy nutné nainstalovat tlakový regulátor. Na jedné zavlažovací větvi může být díky nízké spotřebě vody  napojeno velké množství mikropostřikovačů.


Máte li  zájem o zpracování cenové nabídky na konkrétní závlahu, použijte prosím kontaktní formulář na konci stránky nebo pošlete  svoji poptávku .  Spojíme se s Vámi a vyjasníme si Vaše požadavky. 

Komponenty závlahových systémů

Výsuvné postřikovače
- filtrace                        - potrubní rozvody
- postřikovače             - elektroventily
- ventilové šachtice     - ovládací jednotky
- povětrnostní čidla     - kompletní realizace

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Aktuality a akční nabídky

19. 02. 2018

Ocelové garážové přístřešky

Ocelové garážové přístřešky s trapézovým zastřešením
10. 02. 2018

Samonosné jímky

Samonosné plastové jímky 3 - 16 m3  s minimálními požadavky na betonáž

Archiv